Kedvezményezett neve: Kengyel Községi Önkormányzat
Projekt címe: Üzemi konyha kialakítása Kengyelen
Projekt azonosító száma: TOP_PLUSZ-1.1.1-21-JN1-2022-00006
Szerződött támogatás összege: 199 998 856 Ft
Támogatás mértéke: 100 %
Projekt tervezett befejezési dátuma: 2025.12.31.
Projekt tartalmának bemutatása:
Az önkormányzat Kengyel Thököly utca 27 szám alatti jelenleg üres telken egy főzőkonyha kialakítását tervezi. A kiválasztott önkormányzati tulajdonban lévő telek közmű ellátottsága miatt alkalmas a konyha hosszú távú üzemeltetésére. A tervezett beruházás lakossági igényt elégít ki, illetve hozzájárul a település népességmegtartó képességéhez, a fenntartható fejlődés biztosításához, valamint a helyi vállalkozások együttműködésének erősítéséhez.
A pályázó önkormányzat 300 adagos főzőkonyha kialakításával biztosítani tudja a település iskolájának, óvodájának, bölcsődéjének, idősek otthonának és a szociálisan rászorultak étkeztetését, mely jelenleg nem megfelelő színvonalon biztosított.
Az épület kedvező, központi elhelyezkedése révén az ételek kiszállítása optimális lesz, mivel a tervezett konyha az iskola közvetlen közelében lesz található. A
konyha kialakításával az Önkormányzat munkalehetőséget biztosít, illetve együttműködik helyi őstermelőkkel, vállalkozókkal.
Az épület megépítése során különös figyelmet kap az épületgépészeti előírásoknak megfelelő energetikai megoldások kialakítása a korszerű kondenzációs kazán beépítésével, így biztosítva lesz a gazdaságos energiafelhasználás. Mindezek mellett korszerű napelemek kiépítésével csökkenthető lesz a konyha villamos energiafelhasználása.
A konyha külső megközelítésénél figyelembe lett véve az épület akadálymentes kialakítása, de mivel ügyfélforgalmat nem bonyolít a konyha, így a belső akadálymentesítés nem szükséges. A tervezett új konyha épülete 158,34 m2 lesz, a szükséges konyhatechnológiai berendezések és eszközök beszerzését is tartalmazza a projekt. A település rendelkezik hűtőkonténerrel és fólia sátrakkal, ahol a nyersanyagok, alapanyagok hűtése, tárolása megoldható. Alapvető fontosságú, hogy a meglévő kapacitásokra építkezve a település megfelelő színvonalú, felszereltségű konyhával rendelkezzen. Mindezek mellett az üzemi konyha létesítésével a helyi vállalkozók, őstermelők, önkormányzati intézmény együttműködése erősödik. Jelen projekt teljes mértékben beilleszthető a község szolgáltatási struktúrájába, sőt a helyi étkeztetés oly mértékben hoz minőségbéli javulást, hogy az azt igénybe vevő célcsoport mindennapjaiban tetten érhető.
A TOP_PLUSZ-1.1.1-21 kódszámú – „Helyi gazdaságfejlesztés” elnevezésű felhívás keretében a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg.