Kengyel Községért Kitüntető Díj díjazottai

„Kengyel Községért” kitüntető díj arany fokozata:

Tótáné Fási Mária az ÁMK Kossuth Lajos Általános Iskolájának pedagógusa, tanítónő. Kengyelen született, általános iskolás éveit is itt töltötte. A törökszentmiklósi Bercsényi Miklós Gimnázium elvégzése után a Jászberényi Tanítóképző Főiskolán folytatta tanulmányit, ahol 1976-ban tanítói diplomát szerzett.
1976-ban a törökszentmiklósi Bethlen Gábor úti Általános Iskolában kezdett el tanítani, ahonnan 1978-ban áthelyezéssel került szülőfaluja általános iskolájába, mint tanítónő. Azóta is itt végzi lelkiismeretes nevelő-oktató munkáját. 35 éves pályafutása során nagyon sok kengyeli kisgyermeket tanított meg az alapvető ismeretekre, fejlesztette jellemüket. Tótáné Fási Mária ma is ugyanolyan lendülettel végzi munkáját, mint pályája kezdetén. Minden óráját az alapos felkészülés, az eredményességre való törekvés jellemzi. Tanítványait tiszteli, szereti, a velük szemben támasztott követelmények teljesítését maximálisan megköveteli. Ha szükséges, szabadidejét is szívesen tölti a gyerekek között. Nevéhez fűződik az intézmény erdei iskolai programja. Ennek keretében hazánk számtalan nevetésségét keresték föl, de jártak már Erdélyben és Ausztriában is. Nagyon népszerű a gyerekek körében a községi könyvtárban általa megszervezett olvasókör, de ő működteti a felnőtteknek a díszítőművészeti kört is.
Ismereteit rendszeresen bővíti, szívesen ismerkedik meg az új módszerekkel, ezért az évek során számos továbbképzésen vett részt. Folyamatosan törekszik a megújulásra, elfogadja a kihívásokat. Így természetes volt számára, hogy felvállalja a kompetencia alapú oktatás bevezetését az általa vezetett osztályban. Munkája során használja a legújabb technikai eszközöket, így a számítógépet is.
Tótáné Fási Mária a kengyeli ÁMK Kossuth Lajos Általános Iskolájának kiemelkedő pedagógus egyénisége, munkássága példamutató mások számára is. A településen mindenki ismeri, tiszteli.

„Kengyel Községért” kitüntető díj Posztumusz díj arany fokozata:

Palotai Mihály volt kengyeli pedagógus. Az 1956-os tevékenysége miatt üldöztek el Kengyelről. Hiába örvendett megbecsülésnek a lakosság körében, az akkori pártvezetés nem ismert kegyelmet. Egykori tanítványai azóta is összeszorult szívvel és szeretettel gondolnak rá.

„Kengyel Községért” kitüntető díj ezüst fokozata:

A Kunkorgó Kulturális és Hagyományőrző Közhasznú Egyesületet 2006. évben alakult, jelenleg 11 fővel működnek. Megalakulásuktól kezdve képviselik a néptánc megszerettetését, népszerűsítését, a hagyományok őrzését. Nem csupán a községben, hanem a környező településeken is számos meghívásnak tesznek eleget. A községi rendezvényeken rendszeresen fellépnek, ezzel emelve azok színvonalát, és más településeken is öregbítik a községünk hírnevét. A fiatalok érdeklődését is próbálják felkelteni, és megszerettetni velük a néptánc kultúráját. Magyarország egyik legszínvonalasabb lovasversenye, a kengyeli Fogathajtás is a nevükhöz fűződik.
Tevékenységük során a Kengyelen működő civil szervezetek együttműködésére törekszenek, vallják, hogy csak összefogással, egymást segítve, kiegészítve érhetik el, hogy a községben minél színvonalasabb legyen a kulturális élet. Külön köszönet illeti Csibrány Istvánt és feleségét a 2011. július 9 – én megrendezett Vándorló Bográcsokon nyújtott munkájukért, mellyel öregbítették Kengyel település hírnevét.

„Kengyel Községért” kitüntető díj bronz fokozata:

Balogh Sándorné lánykori neve Balogh Borbála.
1991-től tagja a Lovász Mátyásné által vezetett Őszirózsa nyugdíjas klubnak. Szűrös Mihály vezetése alatt, vezetőségi tagként segítette a klub munkáját.
2008.02-tól – 2011.06-ig ennek a klubnak a vezetése volt a feladata, melynek jelenleg is tagja.
Klubvezetése alatt alakult meg a nyugdíjas klub énekkara, népi tánckara, feladatának érezte és megvalósította a fellépő ruhák, cipők beszerzését.
A sikeres szerepléseikről számos oklevél tanúskodik, így például:
- Cserkeszőlő – oklevél;
- Berekfürdő – oklevél;
- Rákóczifalva – oklevél;
- Szolnok – oklevél / három alkalommal/
- Szolnok Idősek Otthona – fellépés.
Rendszeresen látogatták a kengyeli Idősek Otthonát, ahol ajándékokkal és műsorokkal kedveskedtek az otthon lakóinak.
A Község életében a nyugdíjasklub jelentős szerepet tölt be.